Shamrock

YAŞINIZI ONAYLAMAMIZ GEREKİYOR! Web site içeriğinde 18 yaşından küçük bireyler için hassas içerikler bulunabilir, Giriş yapmak için yaşınızı onaylayınız. 18 YAŞINDAN BÜYÜK MÜSÜNÜZ?

Blog

Viskiyi Sek İçemiyorsanız Bir De Shamrock'da Deneyin

Viski, içki masalarının ağır abisi, babaların alkolü olarak bilinir.  Çok çok eski tarihlerde Katolik keşişler tarafından üretilen viski, Keltçe’de “uisge beatha” yani yaşam suyu anlamında gelmektedir. Binlerce yıldır tüketilen bu içki herkesin de tüketebileceği kadar hafif olmayabilir kabul ediyoruz ama gerçekten kalitesi de tartışılmayan bir içecek.


Aklok tercihi herkes için kişisel bir zevk olsa da viskinin bu ağır imajı son yıllarda kokteyller sayesinde kırılmakta, daha neşeli bir hale dönüşmektedir.

Sek içmek her çeşit alkolde olduğu gibi viski de de aromasını, kalitesini anlamaya yarasa da içerisinde viskiyi farklı aromalarla birlikte tadabileceğimiz kokteyller viskiyi herkes için içilebilir, ulaşılabilir bir hale getirmektedir.

Sahrock Eskişehir ise tabi ki bu kokteyllerin en iyi örneklerine ulaşabileceğiniz bir mekan alternatifi olarak haftanın her günü konuklarını ağırlıyor.  

Yenilikçi, deneysel işlere imza atan barmenlerimiz, viski ile her eğlence gecenizde favoriniz olacak mixler hazırlıyor. Üstelik viskinin içimi ve kalitesi de diğer alkoller gibi ertesi güne baş ağrısı gibi kötü izler de bırakmıyor.

Shamrock’da neler içebilirim? Diyorsanız tavsiyelerimiz şöyle;

ARTEMİS

Bourbon viski ile yapılan bu kokteylin içerisinde campari likörü, tatlı vermut, portakal suyu ve maden suyu yer alan bu kokteyl içim olarak oldukça keyiflidir ve tadında narenciyenin lezzeti gizlidir.

Hem viski hem de hafif bir kokteyl olan Artemis’i her gece başka bir eğlenceye ev sahipliği yapan Shamrock’un konuklarına  tavsiye etmekteyiz.

LYNCHBURG LEMONADE

Lynchburg lemonade, “ben viski sevmem” diyenlerin bile zevkle tükettikleri bir kokteyl… özellikle yaz aylarında serinliği ve mis gibi limon lezzetiyle favroi içeceğiniz Lynchburg lemonade olabilir.

Bu kokteylin içerisinde Jack Daniel’s viski, limon suyu, tatlı ekşi ve sprite bulunuyor. Yani hem biraz asitli hem limonata gibi lezzetli hem de viski içeriyor.

WHISKEY SOUR

Whıskey sour, yine limon ve viski karışımından oluşan bir içecek. Bourbon viski, limon suyu, şurup ve yumurta akı yer alıyor reçetesinde. Yumurta akını duyunca gözünüz korkmasın, bu kokteylin bağlayıcılığı için kullanılan ve çoğu barmen tarafından önemi anlatılan bir üründür ve tadıyla, kokusuyla sizi rahatsız etmez.

Viski içemeyenler için tariflerimiz ve tavsiyelerimiz böyle. Bu karışımları evde deneyerek pişmanlıklarla dolu bir an yaşamak yerine sizi kaliteli müzik ve ortam eşliğinde şahane bir lezzetle tanışacağınız Shamrock Eskişehir’e davet ediyoruz.