Shamrock

YAŞINIZI ONAYLAMAMIZ GEREKİYOR! Web site içeriğinde 18 yaşından küçük bireyler için hassas içerikler bulunabilir, Giriş yapmak için yaşınızı onaylayınız. 18 YAŞINDAN BÜYÜK MÜSÜNÜZ?

Blog

Nedir Bu Leziz Kokteyllerin Sırrı Diyenlere Shamrock'dan Tavsiyeler

Kokteyl, esasen farklı içecekleri karıştırma sanatıdır. Genel olarak baktığımızda Amerikan tarihinin bir parçasıymış gibi görünse de kokteylin en derinlerine inersek burada şarap ile suyu karıştırarak içen antik Yunanlılara ve Romalılara ulaşabiliriz.

Modern versiyonunun İngiliz punçlarına benzediğini söyleyebileceğimiz kokteyl terimi tarihte ilk kez 1800lü yıllarda karşımıza çıkıyor. 1862 yılında ise ilk kez Amerikan Barmenlik Endüstrisinin Vaftiz Babası olarak bilinen Jerry Thomas “İçecekler Nasıl Karıştırılır?” isimli kitabı ile dönemin barmenleri için bir rehber niteliğinde içerik oluşturarak kokteyl yapımının yaygınlaşmasında önemli bir adım atmış oluyor.

Tüm bu adımların sonunda kokteyller çok sevilirken barmenlik de dönemin en popüler ve en çok para getiren işi haline dönüşüyor. Ardından 1900lü yılların başında likörün ve likör bazlı içeceklerin daha çok popüler olması ile kokteyl tüm dünyaya yayılmış oldu.

Hepimizin aşina olduğu Booldy Mary isimli kokteylin doğuşu ise 1927 yılına dayanıyor. Amerika’daki yasaklar sebebiyle Fransa’ya taşınmak zorunda kalan bir barmen kendi açtığı barında o zamanlar yeni yeni ortaya çıkan ve Bolşevik ihtilalinden kaçan Vladimir Smirnov tarafından üretilen votka ile bir içecek hazırlar. Bu içecekte votka ve domates suyu vardır. Bu ikiliyi konuklarına ikram eden barmen ardından da birkaç tatlandırıcı ilave ederek bu muhteşem içeceği tüm dünyanın seveceği son haline getirir. İşte Bloody Mary, hayatımıza böyle katılmıştır.

Günümüzde eğlenceli partilerin en sevilen içeceği olan kokteyller onlarca farklı kombinasyonla ister tatlı ister acı ister mayhoş damak zevklerine göre servis edilir.

Kokteyl yapımında birçok önemli kriter yer alır. İçeceklerin reçetelerinden hazırlanma şekillerine, izlenen adımlardan uygun ve doğru buz kullanımına kadar her adım son derece önemlidir ve elde edeceğimiz kokteylin tadında ciddi değişikliklere yol açabilir.

İşte şimdi gelelim esas noktaya… Shamrock’da içtiğiniz kokteyller neden evdeki denemeleriniz gibi olmuyor diyenler için kusursuz kokteyllerimizin sırrını açıklıyoruz J

Öncelikle Shamrock’da tüm kokteyllere birinci sınıf likörler kullanıyoruz,

Bardaklarımızı mutlaka önceden soğutarak kokteyl deneyiminizi bardağın en sonunda bile kusursuz bir soğuklukta kalmasını sağlıyoruz.

Karıştırma işlemi yapılırken son aşamada buz ekliyoruz ve bolca buz ekliyoruz.

Karıştırırken yorulmak nedir bilmiyoruz.

Kokteyl bardaklarımızı özel olarak seçiyor ve keyfin ne çok uzun ne de çok kısa sürmemesi için çalışıyoruz.

Reçetelerimize birebir sadık kalıyoruz. Konuklarımızın içtikleri kokteyllerde standart bir tat aradıklarını biliyor ve onlara aşina oldukları lezzeti sunabilmek için reçetelerimize sıkı sıkıya bağlı kalıyoruz.

Son adımda da görüntüsü için özenle süslüyor, heyecan olsun diye içeriği ile uymayan garnitürler kullanmıyoruz.

Shamrock’da kusursuz kokteyl seçeneklerimizle konuklarımıza yüzlerce yıldır süregelen bu kültürün en güzel eserlerini sunuyor, parti boyunca eğlenceye eşlik edecek içecekler servis ediyoruz.

Şehrin en iddialı kokteyllerini deneyimlemek için sizi de Shamrock’a bekliyoruz…